Hlavní město vína nenajdete nikde jinde než v Jihomoravském kraji a jsou jimi právě Valtice. V tomto prosluněném městečku žije cca 3600 obyvatel. Díky místní malebné krajině, rozvinuté vinařské tradici, bohaté historii i typicky slunečnému počasí patří tato lokalita k vůbec nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším rekreačním oblastem v ČR. Okouzlí nejen ideálními podmínkami pro milovníky vína, historie, cykloturistiky, sportovce, ale i řadou příležitostí k relaxaci.

V centru města se nachází barokní zámek, v jehož sklepních prostorách můžete navštívit veřejnou degustační expozici nejlepších moravských a českých vín, jež byla oceněna titulem Salon Vín České republiky. Město, a především valtický zámek, se stává několikrát do roka dějištěm divadelních a hudebních akcí. Pokud již máte vína dost, pak se můžete vydat na prohlídku muzea Železné opony, či se pokusit nezabloudit v labyrintu Valtického Podzemí. Valtice jsou součástí Lednicko-valtického areálu, známého pro svůj půvab, a to především díky Lichtenštejnským památkám. Mezi ně patří například na Valtice majestátně vzhlížející Reistna se svou monumentální kolonádou, pohádkový zámek v Lednici s nedaleko vzdáleným minaretem, Apollónův chrám, lovecký zámeček Pohansko či Janův hrad.

I okolí se může pochlubit mnoha turisticky zajímavými místy. Necelých 15 kilometrů od Valtic se rozkládá město Mikulov, které nadchne nejenom srdce vinaře, turisty či sportovního nadšence, ale i rodinu s dětmi. Jeho Svatý kopeček, Kozí hrádek či jeskyni Turold není třeba představovat. Co by kamenem dohodil, se rozléhá CHKO Pálava a „moravské moře“ Vodní nádrž Nové Mlýny. Celá oblast Valtic a okolí je propojena několika naučnými stezkami pro pěší i cyklisty vedenými přes všudypřítomnými vinohrady.

Město Valtice čeká jen na VÁS!

 

Residence Barrique

 

Copyright 2023 RESIDENCE BARRIQUE | WEB BY GOLDEN ORANGE S.R.O.